Ev Taşırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Herkes hayatının bir dönemi iş değişikli, yeni ev vb. nedeniyle ev taşımak zorunda kalıyor. Biliyoruz ki çoğu kişi için taşınmak büyük bir dert. Eşyaları tek tek toplamak, nakliyat şirketi ayarlamak vs işkenceye dönüşebiliyor. Eğer evinizi taşınırken bir takım noktalara dikkat edersiniz bu süreç bir işkence olmaktan çıkabilir ve keyif aldığınız bir eyleme dönüşebilir. Taşınmayı kolaylaştırmak için çalıştığınız firmaları iyi seçmeli ve eşyalarınızı toparlamayı planlı bir şekilde yapmalısınız.

Taşınırken En Doğru Nakliyat Firması Nasıl Seçerim ?

Siz taşınma işleminde eşyalarınızı ne kadar özenli bir şekilde toparlarsanız toparlayın nakliyat firmanız bu konuda özensizse eşyalarınız çizilip kırılabilir. Aynı zamanda vaktinde gelmeyen nakliyat firmaları sizi bekleterek zaman kaybına neden olabilir. Kısacası nakliyat firması kalitesi taşınmanızı rezil de edebilir, pratikleştiredebilir. Nakliyat firması seçerken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Nakliyat firmalarıyla görüşürken eşyalarınızı taşımak için asansörlü sistem vb. teknolojilerden faydalanıp faydalanmadıklarını sorun. Bu gibi sistemler hem taşınmanızı hızlandırır hem de eşyaların zarar görmesini engeller.
  • Eşyalarınız için endişe ediyorsanız artık sigortalı nakliyat firmaları Sigortalı bir nakliyat firmasıyla anlaşarak eşyalarınız zarar gördüğünde zararınızın karşılanmasını talep edebilirsiniz.
  • Nakliyat firmasının çalıştığı elemanların profesyonel olup olmadığını sorgulayın.
  • Bazı nakliyat firmaları eşyaların paketlenmesiyle de ilgileniyor. Eğer taşınmaya ayıracak fazla vaktiniz yoksa böyle bir firmayla anlaşabilirsiniz.
  • Eşyalarınızı naklettiği gibi yeni evinizde kurulumlarını da yapan nakliyat firmalarıyla anlaşırsanız tek tek eşya kurmakla uğraşmazsınız.

Eşya Taşımada 4 Püf Noktalar

Ev taşımak için nakliyat firmasını seçtikten sonra geriye yapılacak tek bir işlem kalıyor o da eşyaları toplamak. Eşyalarınızı toparlarken dikkat etmeniz gerekenlerse şunlardır.

  • Eşyaları paketlerken her odanın eşyasını ayrı ayrı gruplandırın ve bu şekilde paketleyin. Bu sayede eşyaların yerleşmesi çok daha kolay olacak.
  • Eşya paketlerinin üzerine isim verirken bu isimleri mutfak, yatak odası gibi seçmek yerine; bardaklar, çarşaflar tarzında ayrıntılı bir isimlendirme yapın. Eşya paketlemesi bittiğinde 15 mutfak paketi içerisinde hangisinde ne olduğunu bilmeniz çok zor olacaktır.
  • Eşya kolilerinin özen gösterme. Kolileri daha da sağlam hale getirmek için toplumn birkaç tur bantla dönebilirsiniz.
  • Tüm paketlerde benzer biçimlerde hazırlamaya çalışan ve kırılacak eşyalarınızı kağıt kâğıdı ya da bezlerle edin. Eşyalarınızken ki hafif sallanmalarda kolayca kırılabilir.

Yazımızda anlatıldığı gibi birkaç kelimeden anlamadan bu kadar zor uyum sağlayabilir veya uygunce zaman harcamaktan kurtulabilirsiniz. xs”]