Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Ev taşımak zaten başlı başına zor bir olayken bir de işin içine nakliyat firmaları girince mağduriyetler artıyor. Piyasadaki nakliyat firması sayısı arttıkça kaliteli nakliyat firmaları çoğaldığı gibi ne yazık ki işini özenle yapmayan nakliyat firmaları da artıyor.  Bu tarz firmalar taşınan kişilerin eşyalarının hasar görmesine çizilmesine ve kırılmasına neden olabiliyor, özensiz çalışmalarıyla yarım saatlik taşınma sürecini birkaç saate uzatabiliyorlar. Yakınlarınızdan duyduğunuz kötü nakliyat tecrübelerinden dolayı ev taşımak size kabus gibi geliyorsa bizim vereceğimiz tavsiyelerle doğru nakliyat firmasını seçebilir ve taşınmanın sizin için bir kabus olmasını engelleyebilirsiniz.

İyi Bir Nakliyat Firması Nasıl Olmalı?

İyi bir nakliyat firmasıyla çalışmak istiyorsanız bu konuda birkaç püf noktaya dikkat ederek doğru firmayı bulabilirsiniz. İyi bir nakliyat firması seçerken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • İyi bir nakliyat firması sizinle mutlaka zamanında iletişime geçecektir. Ulaşmakta bile zorlandığınız nakliyat firmaları ne yazık ki taşınma sırasında da sizi bekletecektir.
  • Nakliyat firmanız taşınma konusundaki son teknolojileri takip ediyorsa size daha kolay bir taşınma sunabilir. Bu yüzden nakliyat firması seçerken asansörlü taşınma vb. kullanıp kullanmadığını sorun.
  • İyi bir nakliyat firması taşınma sırasında size hiçbir iş bırakmamalıdır. Tüm paketleme ve taşıma işlemini yapacak bir firma sizin için en doğru firmadır.
  • İyi bir nakliyat firması bünyesinde birçok çalışan bulundurur. Yeterli elemanı olmayan nakliyat firmalarıyla çalışmak sizi yavaşlatabilir.
  • Taşınma sırasında eşyalarınızın zarar görmesini istemiyorsanız yeni nesil sigortalı nakliyat firmalarıyla görüşebilirsiniz. Sigortalı nakliyat firmaları eşyalarınızın gördüğü her türlü zararı karşılayacaktır.
  • Nakliyat firmaları size iyi bir hizmet sunmak için bünyesinde geniş araç seçenekleri bulundurmalıdır. Eğer anlaştığınız firmanın eşyalarınızın büyüklüğüne uygun bir aracı yoksa bu sizin için büyük bir mağduriyet doğurabilir.
  • İyi bir nakliyat firması eşyalarınızın hem paketleme ve sökümünü hem de yeni evinizde yerleştirme ve montajını yapmalıdır. Eğer nakliyat firması eşyalarınızın montajını yapmıyorsa bu sizin için ekstradan bir firmayla çalışmak anlamına gelebilir.

Nakliyat firması seçiminde bu hususlara dikkat ederseniz taşınmanızdan doğacak mağduriyetleri en aza indirebilirsiniz.

Nakliyat Firması Ücretleri Ne Kadar ?

Nakliyat firmaları taşınma mesafesine, eşyaların miktar ve büyüklüğüne göre bir fiyat belirlerler. Bu fiyat tabii ki firmadan firmaya değişmektedir ama nakliyat masraflarını ucuz tutmak amacıyla bir nakliyat firmasıyla anlaşmak eşyalarınıza geri dönülmez zararlar verebilir. Bu yüzden size tavsiyemiz taşınırken nakliyat firmalarının ücretlerinden çok kalitesine önem vermenizi tavsiye ederiz.

Leave a Reply